Informácie o nás

Kto sme

Vitajte na stránke Dobrej zeleniny, pestovanej dobrými ľuďmi. Pestujeme a ponúkame domácu sezónnu zeleninu, ktorej potreby a vlastnosti dôverne poznáme. Produkty pestujeme v súlade s klimatickými podmienkami, v ktorých žijeme. Naše polia sú v zime biele, prebúdzajú sa až s jarným slniečkom. Kvalitná príprava pôdy, dobré a správne načasovanie výsadby a sejby, zavlažovanie, citlivé ošetrovanie,  preferovanie ručného zberu,  veľa, veľa  trpezlivosti a lásky – to je naša podpora rastlinám, ktoré pestujeme od semienka až po zrelé plody.

 

Vďaka   poctivo budovaným  skúsenostiam v tradičnom pestovaní zeleniny prinášame zákazníkom zdravú, voňavú a vždy čerstvú zeleninu už sedemnástu sezónu. Roky tvrdej práce nás naučili, že príroda je láskavá k tým, ktorí sa k nej správajú s úctou. Aj to je dôvod, prečo sa v práci snažíme minimalizovať používanie chemického ošetrovania rastlín. Vsádzame viac na kvalitné odrody, vhodné pre pôdu, ktorá nás živí. Plodinám  dávame dostatok životodarnej vlahy, rešpektujeme priestor, aký jednotlivé rastliny na zdravý a kvalitný rast potrebujú. Našou prioritou je kvalita, nie kvantita.

 

O polia a úrodu sa staráme s pomocou vlastného parku špecializovaných poľnohospodárskych strojov. Aj vďaka tomu sme schopní postarať sa o rastliny vždy v správny čas správnym spôsobom. Stroje pod vedením školených pracovníkov ponúkame na prenájom aj iným poľnohospodárom v blízkom okolí.

 

Naše korene (história)

Pestovanie zeleniny tradičným, domácim spôsobom, je našim rodinným dedičstvom, ktoré otcovia svojim synom odovzdávajú už takmer sto rokov. Poctivá a tvrdá práca, súzvuk s prírodou, láska k pôde a vedomie, že všetko potrebuje svoj čas, sú hodnoty, vďaka ktorým už štvrtá generácia rodiny Šebeňových zúrodňuje polia v okolí Nového Sveta a Kráľovej pri Senci . Dnes sa o pôdu stará Dušan Šebeň so svojim synom Andrejom. Dušan Šebeň  sa poľnohospodárstvu venuje celý život, svoj vzťah k pôde odborne rozvíjal na Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre. Ako jej úspešný absolvent začal pracovať v seneckom „ poľnohospodárskom štátnom majetku“.  V  oblasti poľnohospodárstva zotrval dodnes, od druhej polovice 90tych rokov sa špecializuje na pestovanie poľnohospodárskych plodín a zeleniny tradičným spôsobom v rámci vlastného rodinného podniku. Svoje zdedené aj nadobudnuté celoživotné skúsenosti a zručnosti odovzdáva dnes Dušan Šebeň svojmu synovi Andrejovi, ktorý sa s otcom o rodinné polia stará.